Iš kur atsiranda daržovės?

Nebūčiau augusi mažam miestely, tikriausiai dabar galvočiau kad daržovės atsiranda iš parduotuvės 😀 Juokauju!

Džiaugiuosi galėjus sudalyvauti įdomioje ekskursijoje Kietaviškių šiltnamiuose! Šią produkciją naudoju jau seniai. Pomidorai, agurkai, salotos prekybos centruose visada patraukia akį savo prekine išvaizda, brendingu ir kvapu. Tas kvapas! Primena daržoves iš mamos šiltnamio.

Esu žmogus, prisirišantis prie prekinio ženklo. Jeigu pasitikiu tam tikru gamintoju, mėgstu jo produkciją- greičiausiai ją pirksiu visados. Jum, mieli skaitytojai, nieko pirkt nesiūlau, bet padarykit viena- prekybos centre pauostykit Kietaviškių pomidorus, o tada jau spręskit patys 🙂

Šiek tiek akimirkų iš to, ką pamačiau. Tai buvo mano pirmas kartas dideliame ūkyje, tad likau maloniai nustebinta. Vietoj įsivaizduojamos lysvės ir begalės purvo aplink radau itin švarią, sterilią erdvę. Viskas tvarkinga, o lankytojai buvo paprašyti ne tik apsirengti chalatus, bet ir nusivalyti rankas sterilizuojančiu skysčiu.

Taip auginamos salotos. Viskas prasideda nuo paruošimo, daiginimo. Salotos kasdien prižiūrimos, laistomos, o po maždaug 32-34 dienų augimo keliauja tiesiai į prekybos centrus. Ūkyje jos nesandėliuojamos, tad prekybos centrus pasiekia šviežios. Dar vienas fun fact- Kietaviškėse per metus užauginama apie 2mln. vienetų salotų! Praktiškai kiekvienam lietuviui po vazonėlį 😀

Gal reikia keist profesiją? Iš logistės kulinarės į ūkininkę? 😀

Po salotų, apžiūrėjom agurkus. Niekada nebūčiau pagalvojus, kad agurkai gali augti tokie aukšti!

Agronomė Aistė papasakojo daug įdomių dalykų. Jei pastebėjot, niekur nėra žemių, viskas švaru gražu. Agurkai auga mažuose maišeliuose, pripildytuose kokosų substrato. Laistoma per vamzdelius, yra ir šildymas ir lempos, šviečiančios net iki 18 valandų per dieną! Vaikščiodama vienu metu pamaniau, jog būtų smagu ten dirbt: šilta, švaru, pietums gali valgyt salotas. Jausmas lyg būtum tropikuose! Na gerai, dirbt gal ir nedirbčiau, bet pasisvečiuot labai smagu.

Dar vienas įdomus faktas. Ūkis naudoja biologinį kenkėjų būdą, paprastų žmonių kalba- naudoja geruosius vabaliukus, kad jie suvalgytų bloguosius vabaliukus. Taip ir kenkėjai išnaikinami, ir nereikia naudoti jokių chemikalų, kurie vėliau gali turėt įtakos produktų vartotojams.

Galiausiai priėjome pomidorus. Galo nesimato! Gaila, kad šiuo metu ne sezonas ir pomodorų nėra. Įdomu tai, kad žiedams apdulkinti ūkis naudoja kamanes. Įsivaizduokit- vėl perka vabaliukus, kurie atliks kažkokią funkciją.

O pomidorų sultys, kažkas neapsakomo! Pomidorų sulčių nemėgstu, bet čia buvo kažkas nerealaus. Kaip supratau, prekybos centruose dar yra sunku jų rasti, bet kažkada tikrai bus. Šiuo metu sultimis lyg ir prekiaujama, bet tik po 3 litrus.

Mini ekskursija baigta 🙂 Džiaugiuosi turiningu rytu ir informacija, kurią gavau. Ateityje norėčiau turėt nedidelį daržą (o kad jį kas nuravėtų), kuriame auginčiau įvairias žoleles, salotas, agurkus. Buvimas gamtoje, įskaitant šiltnamį, maloniai ramina. Ar čia tik man taip? 🙂

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *