Imbieriniai sausainiai

Be jų Kalėdos man nebe Kalėdos 🙂 Jau daug metų iš eilės kepu būtent šiuos imbierinukus. Namuose groja kalėdinė muzika, kvepia cinamonu, o aš dainuodama minkau tešlą ir formuoju sausainiukus. Jie gaunasi ploni, traškūs, sodraus medaus ir prieskonių skonio. O skanūs gaunasi dar ir todėl, kad visad juos gamindama esu labai laiminga. Pilnai tikiu prietaru, jog jei gaminsi be meilės, nieko gero nesigaus. O jei būsi laimingas, džiaugsiesi (dar padainuosi) – turėsi tobulą rezultatą!

Sveiko Kalėdinių sausainių recepto dar neatradau ir nesugalvojau, o gal tiksliau to net nenorėjau, nes būtent šie sausainiai man simbolizuoja Kalėdas. Koks tas Kalėdinis laukimas be daug medaus ir imbiero?

Dalinuosi savo favoritu receptu. Skonį rekomenduoju keisti kiekvienam pagal save: kurio prieskonio daugiau įdėsite, tą labiausiai ir jausite. Aš asmeniškai mėgstu daug imbiero ir cinamono, tad jų dėjau žymiai daugiau nei recepte 🙂 Bet ne kiekvienam patinka stiprus tam tikro prieskonio skonis, tad rašydama receptą rinkausi viduriuką.

Ingredientai

  • 100 ml medaus (skysto arba kieto, svarbiausia kad būtų kvapnus – natūralus kietas man pats geriausias);
  • 40 ml vandens;
  • 100 g. rudojo cukraus;
  • 100 g. sviesto;
  • 2 a. š. malto imbiero;
  • 2 a. š. cinamono;
  • 1 a. š. maltų gvazdikų;
  • 1/2 a. š. malto muškato;
  • 2 smulkinti kvapnieji pipirai;
  • 1 a. š. kepimo miltelių;
  • Apie 300 g. kvietinių miltų.

Glajui: Cukraus pudra + citrinos sultys.

Gaminimo eiga

  1. Į nedidelį puodą supilame medų ir suberiame cukrų. Įpilame vandenį ir maišome tol kol cukrus ištirps ir gausime vientisą masę. Įdedame sviestą ir maišome kol ištirps. Jokiu būdu neužverdame! Sviestui ištirpus, puodą nukeliame nuo ugnies ir paliekame pastovėti kelioms minutėms. Suberiame prieskonius, kepimo miltelius, viską gerai išmaišome. Pilame miltus ir pastoviai maišome. Miltus pyliau ”iš akies”, jų bus gana kai tešla nebebus lipni.
  2. Tešlą gerai išmaišome (ji bus trapi, tarsi lūžinėjanti), įdedame į dubenį, uždengiame maistine plėvele ir paliekame šaldytuve pernakt.
  3. Orkaitę įkaitiname iki 180 °C, sausainius kepsime 9 minutes. Tešlą išimame iš šaldytuvo, išminkome, imame dalį tešlos ir ant miltais apibarstyto stalo kočiojame tešlą. Galima storiau, galima ploniau – aš mėgstu plonai kočiotą tešlą, nes tada sausainiai gaunasi ploni ir traškūs. Žinoma, tešla greičiau plyšta ir reikia dirbti atsargiau 🙂 Formuojame sausainius, dedame ant kepimo popieriumi patiestos skardos ir kepame.
  4. Iškepusius sausainius paliekame atvėsti ir sutvirtėti. Vėliau galim dekoruoti arba valgyti 🙂 Sausainių dekoruoti nebūtina, jie skanūs ir be glajaus, tačiau dekoruoti sausainiai atrodo dailiau ir linksmiau. Taip pat tai puiki pramoga visai šeimai, tad siūlau išbandyti 🙂

Jei sausainius dekoruoju, stengiuosi dėti kuo mažiau glaisto, nes tada gaunasi tiesiog cukrus su cukrumi. Jei jau naudojame sausainiuose daug cukraus, reikėtų stengtis bent jau dekoruoti su mažiau. Taip pat rekomendacija – kuo daugiau glaiste citrinos sulčių, tuo skaniau! Rūgštelė šiuose sausainiuose duoda puikų kontrastą.

Skanaus!

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *