Veganiški kotletai su Anamma

Mano pats populiariausias visų laikų receptas buvo kotletai- lietuviai juos tiesiog dievina. Pastaruoju metu sulaukiu daug prašymų pasidalinti receptais be mėsos. Kurį laiką delsusi, nusprendžiau jums sukurti veganiškų kotletų receptą iš sojos! Paruošiami be jokio vargo, o skoniu man asmeniškai mažai skiriasi nuo tikros mėsos. Bandom, ragaujam, gal tai bus puiki pradžia bent jau sumažinti mūsų suvalgomos mėsos kiekį?

Patiekalui naudojau Anamma sojų faršą, kuris parduodamas jau paruoštas, ir patiekaluose puikiai pakeičia mėsą. Produktas gaminamas Švedijoje, neturi nereikalingų priedų. Kas svarbiausia, Anamma faršas yra 100% augalinis! O kas man asmeniškai aktualiausia ir itin džiugina, sojų pupelės, iš kurių gaminami Anamma produktai, nėra genetiškai modifikuotos. Šis sojų faršas (kaip ir visi Anamma produktai) jau yra paruoštas naudojimui, jį tereikia pašildyti (galima tiesiai iš šaldiklio dėti į keptuvę kelioms minutėms, kol sušils). Juo galima keisti faršą visuose patiekaluose: cepelinuose, kotletuose, sriubose, naudoti makaronų padažui ir bet kur, kur naudotumėte įprastą mėsos faršą.

Ar žinojot, jog augaliniai baltymai yra gerokai vertingesni už gyvulinius? Gal dėl to pastaruoju metu savo kelyje sutinku daug žmonių, pasirinkusių vegetarizmo bei veganizmo kelius, arba tiesiog mažinančius mėsos kiekį savo kasdieninėje mityboje. Išbandžiusi šiuos kotletus savo įspūdžiais dalinausi su vegetarėmis draugėmis, kurioms šis produktas buvo dar naujiena. Spėkit, kas greitai bus ir ant jų pietų stalo? 🙂

Ingredientai

  • 325 g. Sojų faršo Anamma;
  • 300 g. virtų raudonųjų pupelių;
  • 1/2 baltojo svogūno;
  • 100 g. rudųjų pievagrybių;
  • 1 česnako skiltelė;
  • 1/2 puodelio Panko džiūvėsėlių;
  • Druskos;
  • Juodųjų pipirų;
  • Maltų garstyčių sėklų;
  • Kalendros;
  • Alyvuogių aliejaus kepimui.

Gaminimo eiga

  1. Keptuvėje įkaitiname alyvuogių aliejų, suberiame smulkiai pjaustytą svogūną ir pievagrybius. Maišydami kepame kol šiek tiek suminkštės.
  2. Į keptuvę suberiame šaldytą Anamma sojų faršą, maišydami kepame apie 5 minutes. Įspaudžiame česnaką, išmaišome, ir leidžiame šiek tiek pravėsti.

3. Giliame dubenyje šakute sutriname pupeles. Suberiame apkepintą faršą, panko džiūvėsėlius ir prieskonius pagal skonį. Viską gerai išmaišome ir formuojame kotletus.

4. Keptuvėje vėl įkaitiname šiek tiek aliejaus, dedame sojų kotletus, ir kepame po keletą minučių iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Valgome tiek karštus, tiek šaltus.

Kotletai lengvi, neapsunkina skrandžio, skoniu nedaug skiriasi nuo mėsos. Netgi aš, užkietėjusi mėsos valgytoja, šiuos produktus planuoju įtraukti į savo mitybą. Anksčiau manydavau, jog be mėsos neįmanoma, nes apsisukus vėl norėsis valgyt, tačiau patiekalas gavosi labai sotus. Ir tikrai nemeluosiu- anksčiau į soją žiūrėjau gan įtariai: kaip ji gali pakeisti mėsą?? Bet pasirodo, jog tikrai teisingai sakoma, kad nepabandžius negalima kritikuot. Rezultatas pats kalba už save!

Sukurta su Anamma.

Skanaus!

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *