Skaniai ir Sveikai Istorija!

Labas, esu vardu Aušra. Malonu kad užsukote į mano tinklaraštį ir maisto blogą viename! 🙂 Sveiko ir skanaus maisto receptai yra pagrindinis šio blogo ‘arkliukas’.

Prisistatymai visada būna sunkiausi. Mano meilė maistui gimė labai seniai. Ji buvo tokia stipri, kad vienu momentu buvo net nebesmagu, kokia pasidariau putlutė. Itin lieknas kūno sudėjimas tikrai nėra svajonė, tačia priaugus žymiai daugiau kilogramų nei tau tinka, vaizdelis būna nekoks. Bandžiau dietas, sportą, nevalgymą, bet viskas pasibaigdavo apsivalgymais – juk visko taip norisi! Greitas maistas tapo ne tik savaitgaliniu malonumu. Ir tik po kurio laiko peržiūrėjus nuotraukas iš atostogų susiėmiau – gana būti bevalei, juk sveikas maistas gali būti ir skanus!

Čia ir prasidėjo mano kelionė į sveiko maisto pasaulį. Įprasti valgiai (tokie kaip avižinė košė, vištiena, daržovės) greitai atsibodo, tapo nuobodūs, todėl pradėjau ieškoti įvairių sveikų receptų interneto platybėse. Ir kaip nustebau atradus tiek daug puikių sveikų patiekalų idėjų! Mokinausi derinti maisto produktus, atsirinkti ką geriausia valgyti ir kuriuo dienos metu, ką valgyti kad neaugtų nepageidaujamas svoris. Sugrįžau į prieš sustambėjimą buvusį svorį, ir dabar stengiuosi maitintis tik sveikai (jei maitinatės sveikai ir tuo pačiu sportuojat, nebijokit į maistą įsidėt mėgstamo padažo arba suvalgyt mėgstamą desertą – nesivaikykit atletų mitybos patarimų jei nesiruošiat fitneso varžybom – tai savęs kankinimas!). Dabar savo žiniomis bei išbandytais mylimiausiais receptais dalinuosi su Jumis, savo skaitytojais!

Šiame blog’e rasite sveikų patiekalų idėjų (kiek įmanoma mažesnis riebalų, druskos bei cukraus kiekis, jau pagamintų/perdirbtų produktų vartojimas) bei mano mėgiamiausią skyrelį – Maisto Dėžutės. Kas tai yra? Pats patogiausias dalykas pasaulyje! Ruošiam pietus indeliuose, kuriuos valgysim ateinančias 3 dienas (bandžiau daryti ir ilgesniam laikui, tačiau po 4 dienų maistas praranda skonį ir pradeda gesti). Šis maisto pasiruošimo būdas ne tik sutaupo daug laiko, nervų, bet ir padeda visada valgyti sveikus pietus.

Šiame maisto blog’e nerasite jokių daržovių rauginimo/marinavimo subtilybių, skruzdėlynų, cepelinų, riebios kiaulienos kotletų ir kitų lietuviškų gėrybių 🙂 Maistas puikus, tačiau jis labai apsunkina mūsų organizmą ir dažnai pavalgę jaučiamės apsunkę. Mano tikslas – energijos ir lengvumo suteikiantis maistas, puikiai derinamas su treniruotėmis sporto salėje, kas yra taip pat labai svarbu!

Iki susitikimo mano virtuvėje!

Aušra