Benedikto ar Kalvarijų turgus?

Pagaliau atšilus orams, iškišau nosį į lauką ir sugalvojau pasivaikščiot po turgus. Jau kurį laiką ypač norėjau nueit į Benedikto turgų: girdėjau tiek neigiamų atsiliepimų, kad negalėjau gyvent ramiai nepamačius, kaip ten viskas atrodo iš tiesų. O kad būtų linksmiau, palyginimui nukeliavau ir į Kalvarijų turgų.

Didelis, stiklinis pastatas švietė iš toli. Atrodo tikrai gerai, pagalvojau, ir su nekantrumu nuskubėjau į vidų. Viduje – daugybė mažų parduotuvėlių, kavinukių. Žmonių vos keletas. Vietomis pamačiau štai tokių prekystalių su daržovėmis, kurie kažkiek priminė turgų. Visa kita – tiesiog mažos parduotuvėlės. Čia galima įsigyti mėsos, žuvies, pieno produktų, įvairių sėklų, aliejų, kepinių ir kitų produktų.

Daržovės atrodo gražiai, bet mano skoniui – gražiau, nei turėtų būti turguje. Iš viso to, ką mačiau, Benedikto turgų pavadinčiau naujovišku, moderniu prekybos centru, bet tikrai ne turgumi.

Kainos pakankamai didelės, tikriausiai ne veltui žmonių ten buvo labai nedaug.

Daržovių nepirkau, nes man pasirodė per brangu, tad nusprendžiau apsipirkti prekybos centre. Kad mano išvyka nebūtų veltui, nusprendžiau nusipirkti uogų. Pardavėja maloniai pasiūlė braškių, dar tuo pačiu susigundžiau šilauogėmis. Perdaug negalvojusi, išsirinkau nedidelę dėžutę šilauogių ir dėžutę braškių. 16 eurų, sako pardavėja. Minutei sustingau 😀 Žinoma, mano kaltė, kad neskaičiau kas parašyta mažomis raidėmis- kaina už 100g! Visgi nusprendžiu eiti gėdinguoju keliu: atsiprašiau už išsiblaškymą, ir paprašau 100g. šilauogių. Pardavėja nebuvo laiminga, bet aš išeinu sumokėjusi 7 eurus vietoj 16. Vargu ar čia grįšiu, vėl pagalvoju. Pusė braškių sekančią dieną supuvo. Likusios buvo labai neskanios, vandeningos, be kvapo. Šilauogės šiek tiek geresnės, nei braškės, bet esu valgius žymiai skanesnių.

Jei pamiršime mano išsiblaškymą ir galvosime tik apie pasiūlą ir kainas, jos tikrai didesnės, nei prekybos centruose. Taip, čia yra ir įdomesnių produktų, galbūt kažko, ko prekybos centre ne visada rasite. Mėsa ir žuvis atrodo gundančiai, bet kaina vėl verčia sudvejoti.

Džiaugiuosi, kad čia apsilankiau, bet ar dar grįšiu- tikrai nežinau. Dabar gerų produktų yra ir parduotuvėse, o ekologiškų produktų galima nusipirkti internetu. Pliusas tas, kad žmonių nedaug, todėl gali ramiai pasivaikščioti ir viską apžiūrėti 🙂 O liūdniausia, kad Benedikto turgus neturi to tikro turgaus vaibo, kuris man labai svarbus. Smagu bent dėl to, kad pasitaikė proga pagaliau užsukti į Assorti parduotuvę, kur įsigijau seniai ieškoto cinamono.

Sekanti stotelė – Kalvarijų turgus. Visų pirma, rajonas ne iš smagiųjų. Jau prie pat turgaus mane pasitinka masė pagyvenusių žmonių. Tas dažniausiai reiškia daug stumdymosi ir jokio atsiprašymo 🙂 Na bet ką, tylim ir braunamės į priekį.

Daug rusakalbių pardavėjų. Gerai, kad šiek tiek suprantu, kitaip būtų sudėtinga susikalbėt. Einam pirmyn, ir žiūrim ką turim 🙂

Taip, turgaus vaibas čia tikrai yra 🙂 Kainos mažesnės, kai kur galima derėtis. Žinoma, neatrodo labai steriliai, čia pirkčiau tik daržoves ir viską, ką galima nuplauti. Šiek tiek erzina nemandagūs, besistumdantys senukai.

Daug sveriamų produktų. Kadangi turgus netoli gatvės, jų tikrai čia nepirkčiau.

Bevaikščiodama galvojau, kiek ilgai tokio tipo turgūs gyvuos. Kokybiškus riešutus, džiovintas uogas ir kitas gėrybes galima nusipirkti internetu su pristatymu į namus, tad kyla klausimas, ar verta dėl tokių produktų eiti į turgų.

Pakalbinau pardavėją dėl braškių. Papasakojau, kad neseniai pirkau labai neskanias uogas iš Benedikto turgaus. Buvau patikinta, kad jų braškės tikrai skanios, iš Ispanijos. Paklausus ar kvepia, atsakė teigiamai. Aš nebūčiau aš, jei nepauostyčiau. Ir spėkit ką. Nekvepėjo! Nerizikavau pirkti, greičiausiai ir dėl skonio būtų pamelavusi 🙂 P.S. Braškės buvo ne iš šios prekybininkės.

Prie turgaus vartų, prieš pat Velykas, žmonės formavo puokšteles ir pardavinėjo kačiukus. 2 eurai, ir kačiukai puoš tavo stalą 🙂 Daug, bet nesu iš tų, kurie plėšo krūmus, tai ir nusipirkau. Krūmas mano kieme liko saugus 🙂

Kadangi Kalvarijų turgus man nėra pakeliuj, čia irgi vargu ar grįšiu. Turgus per daug populiarus, čia lankosi daug žmonių, o buvimas tarp žmonių ir stumdymasis mane labai išvargina. Ieškosiu kito nedidelio turgaus, kuriame galėčiau retkarčiais apsipirkti.

Aušra

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*