inTASTE- tikrų skonių atradimas

Su džiaugsmu ir nekantrumu rašau šį įrašą, nes pagaliau galiu Jums, mano skaitytojai, pristatyti savo metų atradimą- inTASTE.

Man tai ne tiesiog vienas iš daugelio prekės ženklų. inTASTE pavadinčiau tikrąja gurmano svajone ir požiūrį į mūsų kasdieninio vartojimo produktus- aliejus- keičiančiu prekiniu ženklu.

Pamenu save prieš keletą metų. Man aliejus buvo tiesiog priemonė išsikepti tam tikram patiekalui. Dėmesio aliejams visiškai neskyriau, jais ir nesidomėjau, tad naudodavau paprasčiausią rapsų aliejų ar jų mišinį iš prekybos centro. Pakeitusi savo mitybos įpročius ir pradėjusi gyventi bei valgyti sveikiau, įprastus aliejus pakeičiau itin tyru alyvuogių aliejumi, kurį sėkmingai naudoju ir iki šiol. Juk aliejus yra ne tik pagalbinė priemonė kepimui, bet ir sveikas produktas, kurį galima naudoti įvairiausiuose patiekaluose: užkandžiuose, salotose, žuvies patiekaluose, sriubose, padažuose, marinatuose. O nuo aliejaus rūšies, spaudimo, alyvuogių auginimo ir kitų niuansų priklausys, kokį skonį aliejus suteiks Jūsų patiekalui.

Tą supratau pirmą kartą paragavusi kelių rūšių inTASTE alyvuogių aliejų. Niekada nebūčiau pagalvojusi, jog alyvuogių aliejus ne tik gali būti skirtingo skonio intensyvumo, bet ir turėti įvairiausių poskonių, pavyzdžiui- bananų. Vieni aliejai labiau tinkami mėsai, kepimui, kiti- lengvesniems patiekalams, tokiems kaip salotos, gardinti. Dabar su draugėmis juokauju, jog gyvenimas buvo lengvas, kai žinojau tik vieną aliejaus rūšį. Nes kai žinai, kokių išties yra skonių, nebežinai nuo ko pradėti, nes viskas taip nauja, ir, žinoma, viską norisi ne tik išmėginti, bet ir suprasti, kaip tie skoniai išgaunami ir kodėl apie juos nežinojau anksčiau.

Tad kas yra tas inTASTE? Viskas prasidėjo prekės ženklo įkūrėjams keliaujant po pasaulį, degustuojant naujus skonius ir bandant atrasti kokybiškų, išskirtinių ir sveikatai naudingų produktų. Sukaupę ilgametę patirtį, jie pagaliau Lietuvos ir kitų Baltijos šalių rinkai pristatė naują, iki šiol neragautą gurmanišką produkciją.

inTASTE prekės ženklas simbolizuoja skonį, jo tikrumą, aukščiausią produktų kokybę ir meilę savo amatui. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas Viduržemio jūros regionui, kur auginamos aukščiausios klasės alyvuogės bei prieskoniai. Pagrindinė misija yra supažindinti mus, vartotojus, su itin kokybiško ir įvairaus spaudimo bei rūšių aliejaus, gurmaniško acto bei kvapiųjų prieskonių vartojimo kultūra, jų nauda sveikatai.

Martín de Prado – pelnęs tarptautinį pripažinimą 2017 metais laimėjęs tarptautines alyvuogių aliejų rungtynes New Yorke.

Man labiausiai patiko, jog čia eini ne tiesiog pirkti aliejaus. inTASTE siekia edukuoti vartotoją ir padėti atsirinkti kokybiškus produktus bei autentiškus skonius. Galiu pažadėti, jog vieną kartą paragavę, suprasit apie ką kalbu 🙂 Kol pati neparagavau, nuoširdžiai, maniau jog tai bus tiesiog alyvuogių aliejus. O kaip klydau! Dabar suprantu ką Paulius Jurkevičius savo knygoje ”Staltiesės ritmu” norėjo išties pasakyti, kalbėdamas apie neapsakomą alyvuogių aliejaus pirmųjų rankų skonį.

Pagrindiniai inTASTE produkcijos gamintojai:

  • ITALIJA – „Tenuta Sant’Ilario”;
  • PRANCŪZIJA – „Huilerie Vernoilaise”;
  • ISPANIJA – „Martin de Prado”.

„Tenuta Sant’Ilario” įsikūrusi mažame Italijos kaimelyje prie Adrijos jūros, kur auga kruopščiai prižiūrėti alyvmedžiai ir gaminamas aukščiausios kokybės alyvuogių aliejus, paremtas giliomis italų aliejaus gaminimo tradicijomis. Tai nedidelis šeimos verslas, kur viskas gaminama su meile ir atsidavimu. Alyvuogių giraitėse auga seniosios alyvuogių rūšys, o visos alyvuogės yra surenkamos rankomis. “Tenuta Sant’Ilario” remiasi ilgametėmis aliejaus spaudimo technologijomis ir iki šių dienų laikosi griežtų taisyklių tam, kad sukurtų tobulą subtilaus skonio, kvapo ir kokybės sinergiją.

„Huilerie Vernoilaise” kompanija yra išlikusi viena iš nedaugelio maistinių aliejų gamintojų Loire slėnyje, Prancūzijoje. Jų aliejaus gamykla gamina ir platina tyrus riešutų aliejus, tokius kaip migdolų, lazdyno, pistacijų, makadamijų, graikinių riešutų. Šioje gamykloje taip pat gaminami ir sėklų aliejai, tokie kaip rapsų, saulėgrąžų, sezamų, kanapių bei moliūgų sėklių. Ilgamečiai gamybos metodai yra kompanijos kokybės ir sėkmės pagrindas.

„Martin de Prado” yra šeimos pavadinimas, kuri yra įsitvirtinusi žemės ūkio srityje bei įsikūrusi Ispanijos vakaruose, visai šalia Portugalijos sienos. Kuomet ateina derliaus nuėmimo laikas, alyvuogės yra renkamos rankomis, rūpestingai sukraunamos ir išvežamos į malūną, Trujillo mieste. Alyvuogių spaudimas prasideda tuoj pat po derliaus nuėmimo. Šis žingsnis yra bene svarbiausias gaminant ypač tyrą alyvuogių aliejų.

Prekybos vietos:

  • Vilniuje: Parduotuvė „TIKRA”, PC BIG, Ukmergės g. 369.
  • Panevėžyje: Parduotuvė „TIKRA”, PC Maxima, Ukmergės g. 23. 
  • Kaune: Parduotuvė „TIKRA”, PC MOLAS, K. Baršausko g. 66A. ir parduotuvė „Šiaurės Jūra”, Šiaurės pr. 44, PC Norfa.
  • Klaipėdoje: Parduotuvė „VITĖ”, PC Studlendas ir „Šiaurės Jūra”, Žvejų g.4.

Sukurta su inTASTE World.

 
Pasidalinkite receptu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close
VISOS TEISĖS SAUGOMOS ©2024 SKANIAI SVEIKAI
Close