Italija: Roma, Pompėja, Sorrento, Positano. 1 dalis

Rugsėjo viduryje išvykome į savaitės trukmės kelionę maršrutu Roma – Pompėja – Sorrento – Positano.

Viską planavau pati, taip, kad spėtumėme daug pamatyti, pailsėti, ir, žinoma, skaniai pavalgyti! Be gero maisto nei iš vietos 🙂

Šiame įraše papasakosiu kaip susiplanavau kelionę, pasidalinsiu vietomis, vertomis dėmesio, kur rasti skanaus maisto, ir kaip išsirinkti gerą bei nebrangią apgyvendinimo įstaigą. Pradėsime nuo Romos, o sekančioje dalyje papasakosiu apie likusią (didžiąją) kelionės dalį.

Kelionės planavimas

Sulaukiau daug klausimų, kaip susiplanavau kelionę. Išties labai paprastai, tereikėjo paskirti keletą valandų pasidaryti planui ir paieškoms.

  • PLANAS. Išsikėliau klausimus: Kur norime vykti? Ką pamatyti? Norime aktyvios kelionės, ar pasyvios? Kur valgysime? (šis punktas man svarbiausias).

Pagal tai išrinkau miestus , į kuriuos keliausime. Taip pat apskaičiavau laiką, kiek dienų paskirsim kiekvienam miestui. Konkrečių vietų, kurias aplankysime nesuplanavau, tik prelimenariai, nes viską darėme ekspromtu, jog nesijaustų kažkokio spaudimo, kad būtinai turi kažkur nueiti ir kažką pamatyti.

  • LĖKTUVO BILIETAI. Nusipirkom bilietus iš Ryanair tiesiog pagal datą, kada norime keliauti. Kaina buvo aukšta dėl populiarių datų. Šioje vietoje, norint sutaupyti, galima tiesiog pasirinkti kitą datą.
  • APGYVENDINIMO ĮSTAIGOS. Užsakiau 5 skirtingas apgyvendinimo įstaigas per Booking.com. Rinkausi B&B’s ir kambarius bute, su mintimi, jog norisi pajausti kuo daugiau itališkos dvasios, pabendrauti su šeimininkais, gauti patarimų. Ir tas pasiteisino: pažintinės kelionės metu B&B geriau nei viešbutis, taip pat pigiau.

Užsisakant kambarius per šį puslapį rekomenduoju pirmiausia perskaityti kitų svečių atsiliepimus, taip pat atkreipti dėmesį į apgyvendinimo įstaigos reitingą. Pati užsakinėju tik su 9+, mažiausiai 8, taip gali jaustis saugus, jog nebus jokių problemų. Visi mūsų apsistojimai buvo tobuli, šeimininkai puikūs, tad būtinai pasidalinsiu rekomendacijomis. Skaitykit toliau 🙂

Beje, visas nakvynes rinkausi su įskaičiuotais pusryčiais. Tas apsimoka, nes mieste valgyti labai brangu. Kainos tikrai turistinės, nebent esat iš anksto susiradę vietas, kur galima pavalgyti už protingą kainą. Tiesa, pusryčiams visur gavome bandeles ir kruasanus, kas labai greitai nusibodo, nes nemėgstame saldžiai. Jeigu tokių pusryčių nemėgstate, rinkitės apartamentus be jų.

  • TRANSPORTAS. Kadangi man buvo svarbu, kad pamatę kažką gražaus galėtumėm sustoti, pasirinkom automobilio nuomą. Nuomavomės per Rentalcars.com. Išties daug išgooglinau, nes su auto nuoma kartais būna bėdų. Iš esmės rekomenduojama nuomotis iš žinomesnių kompanijų, tokios kaip Hertz, Avis, Europcar. Sumoki šiek tiek brangiau, bet atsitikus įvykiui, su jais lengviau išsiaiškint.

Automobilio atsiėmimas ir gražinimas buvo sklandus, atgavom depozitą, nebuvo jokių įvykių. Italijoje rekomenduočiau rinktis mažesnį automobilį, nes eismas siaubingas, daug žmonių ten nemoka vairuoti. Taip pat, važiuojant kalnais ar siauromis gatvelėmis su didesniu automobiliu gali būti sudėtinga. Sorrento buvom įvažiavę į tokio siaurumo gatvę, jog vienu momentu net manėm, kad su savo Peugeot 208 įstrigsim ir nebepajudėsim iš vietos. Kažkaip pralindom, bet su didesniu automobiliu būtų buvę bėdų.

Dėl kainos patarčiau rinktis viešą transportą. Degalai Italijoje kainuoja gerokai brangiau nei pas mus, taip pat papildomai reikia mokėti už draudimą. Dauguma draugų grįžę iš Italijos į Lietuvą gavo baudas už kelių eismo pažeidimus (greičio viršijimą, automobilio pastatymą ne vietoje), tad svarstant ką pasirinkti, reikėtų pagalvoti ir apie tai, jog bauda gali jus pasiekti ir Lietuvoje 🙂

  • LAGAMINAI, GERA NUOTAIKA- KELIAUJAM!

Ką veikti Romoje?

Pritariu sakantiems, jog Roma yra miestas – muziejus. Turėjome tik 2 dienas, tad jas praleidome vaikščiojant po miestą, aplankant arba praeinant pro lankytinus objektus. Jos neprailgo, anaiptol- viskas ten pasakiškai gražu, o dar tas geras oras! Eini ir gėriesi didingais pastatais, griuvėsių liekanomis, tuo pačiu šiek tiek prisiliesdamas prie istorijos.

Bilietų į muziejus iš anksto nepirkome, manau jog neverta. Prie muziejų sutiksite daug žmonių, siūlančių brangius bilietus, su kuriais galėsite praleisti visą eilę (o eilės ten labai ilgos). Neverta permokėt, geriau ateikite iš pat ryto, arba porą valandų iki uždarymo, kad tik šiek tiek palaukę eilėje nusipirktumėt bilietą už standartinę kainą tiesiai iš kasų. Vidury dienos eilėje gali tekti prastovėti ir apie 2 valandas. Turint bilietus eilės trumpesnės, bet irgi greičiausiai reikės palaukti. Kaip pavyzdys: ”praleiskit visas eiles” bilietas į Koliziejų kainavo 32 eurus, o šiek tiek palaukę kasoje nusipirkome už, berods, 12 ar 14 eurų. Tas pats ir su kitais muziejais.

Vatikanas

Apsistojome Vatikane, La Stranze del Papa. Puiki lokacija, Vatikano muziejus vos pusė kilometro nuo buto. Nuostabi šeimininkė Paola, rūpestinga, davė daug patarimų ir rekomendacijų, paruošė gausius pusryčius. Savo Instagram paskyroje dalinausi pusryčiais ir vaizdais iš buto.

Vatikano muziejus paliko neišdildomą įspūdį. Nesu muziejų fanė, bet čia buvo kažkas fenomenalaus. Tai bene pagrindinis dalykas, dėl to norėčiau dar kartą grįžti į Romą!

Koliziejus

Dar aplankėme žymųjį Koliziejų. Išties nuotraukose jis atrodo įspūdingiau. Vidus nesužavėjo, tikėjausi kažko kito. Plius, vyksta kažkokie kasinėjimai. Manau jog jei dabar galėčiau rinktis, vietoj Koliziejaus būčiau ėjusi kažkur kitur 🙂 Pompėjos griuvėsiai, amfiteatras, apie kuriuos kalbėsiu sekančiame įraše, buvo visai kas kita: ten tiesiog būtina apsilankyti.

Dar šiek tiek Romos

Praėjome ir pro žymųjį Panteoną, deja į vidų nebespėjome įeiti, nes vos tik mums atėjus, baigėsi darbo valandos.

Kai oras puikus, vaizdai nuostabųs, ko daugiau gali reikėti? Tik džiaugtis puikia kompanija, na dar ir gero maisto paragauti! Skaitom toliau apie maistą 🙂

Maistas Romoje

Valgėme tik mieste, namie nebuvo nei galimybės, nei noro gaminti 🙂 Išties galiu rekomenduoti vos kelias vietas, kurios tikrai vertos dėmesio. Daug kur maistas buvo vidutiniškas.

Būtinai apsilankykite Pompi Tiramisu, kuriame galėsite paragauti įvairiausių skonių tiramisu. Po jo, garantuoju, jog visi kiti tiramisu, kuriuos valgysite, bus tiesiog nebeskanūs 🙂

Pompi Tiramisu – skaniausias kada valgytas tiramisu!
Pistacijų skonio tiramisu. Pompi Tiramisu, Roma

Ir, žinoma, kaip be ledų. Valgykit juos visur, ir daug, pasakiškai skanūs!

Visai šalia Koliziejaus rasite puikią vietą papietauti: Trattoria Luzzi. Maistas paprastas, ne instagraminis, bet fantastiškai skanus. Iš pradžių buvome nusivylę savo pietumis ir vakarienėmis įvairiose kavinėse ir restoranuose, bet ši vieta pataisė visus reikalus 🙂

Darbuotojai linksmi: vaikšto, dainuoja, kalbina. Padavėja kibino mano vyruką, ir visą laiką kažkodėl jį vadino beibiu, gnaibydama jo bicepsus 😀 Taip pat, žinojo Sabonį. Yes! Pavalgėm labai skaniai, kainos čia, lyginant su kitomis vietomis, nesikandžioja.

Taip pat gan nebloga vieta sustoti ir pavalgyti picos ar kažko kito- Coronari Bistrot.Jauku, gražu, maistas tikrai neblogas.

Visa kita nebuvo labai verta dėmesio, tad be reikalo nesidalinsiu 🙂

Tiek nuotykių Romoje. Iš ten pasiėmėm automobilį ir keliavome tiesiai į Pompėją, kur radom ne tik įstabius griuvėsius, bet ir pačią skaniausią kada ragautą picą. Iš jos keliavom į Sorrento bei Positano, kurie garsėja fantastiškais vaizdais. Apie juos parašysiu antroje dalyje 🙂

Iki greito, ciao!

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *