Kaip išnaikinti maistines kandis

Kaip išnaikinti maistines kandis

Dalinuosi ne itin maloniu įrašu, tačiau tikiu, jog pasidalinusi savo patirtimi padėsiu ir kitiems atsikratyti šių nepageidaujamų įnamių- maistinių kandžių.

Pradėkime nuo to, jog pernai pirmą kartą gyvenime su jomis susidūriau, o išnaikinti šias bjaurybes (nepabijosiu šio žodžio, nes jos labai bjaurios ir itin nemalonios) užtrukau kone pusę metų. Būčiau susitvarkiusi ir greičiau, jeigu būčiau iš karto žinojusi, kaip tą padaryti.

Maistinės kandys į mano namus atkeliavo kartu su riešutų ir kruopų siunta iš vienos labai populiarios internetinės parduotuvės, kurie parduoda savo produkciją labai geromis kainomis. Dabar nenuostabu kodėl 🙂

Na bet keliaujam prie esmės! Papasakosiu, kas tos kandys, kaip jas atpažinti, kur dažniausiai slepiasi/gyvena, ir kaip jas efektingai išnaikinti. Na o svarbiausia- kaip daugiau su jomis nebesusidurti.

Kaip atpažinti maistines kandis?

Maistinės kandys panašios į mažus, rudos spalvos drugelius. Išsiritusios ir išaugusios lervos stadiją jos greičiausiai skraidys po visą virtuvę, spinteles, tupės ant lubų, sienų, virtuvės baldų. Jos bazuojasi tik virtuvės zonoje arba ten, kur yra maisto.

Kandys visada taikosi į maisto produktus, ypač kruopas, riešutus ir viską, ką laikote spintelėse. Ten jos deda kiaušinėlius, iš kurių išsirita lervos, ir taip jos veisiasi.

Maiste kandis atrasti nėra sunku. Kruopščiai apžiūrėkite produktus, tarkime kruopas. Jeigu jose rasite sulipusių kruopų arba į voratinklį ar siūlelius panašių rezginių, apžiūrėkite ir esant reikalui produktą geriau išmeskite.

Kaip elgtis, atsiradus kandims?

Svarbiausia nepanikuoti. Nusiraminkite, giliai įkvėpkite, ir pasiruoškite ilgam bei kruopščiam darbui 🙂

Pagrindinis tikslas- rasti jų židinį. Turi būti vieta, kur viskas prasidėjo, ir kur jos pagrinde veisiasi.

Mano situacija buvo šiek tiek sudėtingesnė, kadangi židinių buvo netgi keletas, ir pirmą kartą visko gerai neišvaliau, tad jos vėl užsiveisė. Dėl šventos ramybės, rekomenduoju nuo pat pirmo karto imtis šių žingsnių:

 • Reguliariai gaudyt ir eliminuot skraidančias kandis. Kuo greičiau priplosit, tuo geriau, nes tada jos nespės padėt kiaušinėlių.
 • Patikrinti VISUS spintelėse esančius maisto produktus. Tas reiškia kruopštų kiekvienos pakuotės apžiūrėjimą, kalbant tiek apie patį produktą, tiek apie pačią pakuotę. Kandys sugeba netgi pragraužti plastikines pakuotes, arba įlysti į nepradarytų pakuočių kampučius, tad kiekvieną daiktą apvartome, apžiūrime iš visų pusių. Jeigu randame kandžių, lervų arba produkto gumulėlių su siūliukais- metam lauk.
 • Produktus su pradarytomis/ atviromis pakuotėmis mesti lauk. Vardan ramybės tą daryčiau iš karto. Jeigu pakuotė prakirpta ar pradaryta, ir matoma akivaizdi ertmė įlysti kandims (ypač jei jau jų yra būtent toje spintelėje), siūlau tokį produktą išmesti. Patikėkit, prarasit žymiai daugiau, jei po mėnesio jos vėl atsiras.
 • Perkelti produktus kitur. Jeigu židinys yra konkrečioje spintelėje, sutvarkius produktus rekomenduoju juos perkelti į kitą vietą, o pačią spintelę išvalyti actu ir palikti pravirą vėdintis kelioms dienoms. Jeigu daug vietos neturite, galite kai kuriuos produktus laikyti šaldytuve.
 • Birius produktus iš maišelių perdėti į sandarius indelius. Šis punktas galioja ne tik dėl kandžių, bet ir dėl bendros tvarkos. Kandžių situacija man padėjo susiorganizuoti savo spinteles ir rasti geresnį būdą laikyti kruopoms, miltams ir kitiems biriems produktams 🙂 Į sandarius indelius joms žymiai sunkiau patekti, svarbiausia prieš viską perpilant iš maišelių itin gerai apžiūrėti, ar kartu neperpilat jau užkrėstų produktų. Man teko patirti ir tai, nes labai buvo gaila viską išmesti, na o gailintys moka du kartus- galiausiai teko išmesti ir dar daugiau tvarkytis!

Į ką atkreipti dėmesį?

Kandžių ir jų lervų galite atrasti netikėčiausiose vietose. Apžiūrėkite KIEKVIENĄ daiktą, netgi kai kurias naujas, nepradarytas pakuotes. Duosiu puikų pavyzdį:

Turime naują popierinę sultinio kubelio pakuotę, kurioje yra 4 kubeliai. Pakuotė nepradaryta. Pradarau pakuotę, randu įtartinų siūlelių. Taip pratikrinu viską iki paskutiniųjų, giliausiai esančių sultinio kubelių. Pradarau jų pakuotes, ir spėkit ką? Kiaušinėliai viduje.

Buvau tiek pasibaisėjusi, jog pratikrinau kiekvieną prieskonių pakelį (jų turėjau kelias pilnas lentynėles), kiekvieną arbatos dėžutę ir bet kokią kitą smulkmę. Didžiąją dalį visų produktų išmečiau, likusias pakuotes kruopščiai nuvaliau ir perkėliau kitur. Viską supilsčiau į stiklinius ir plastikinius indelius, daugumą jų nusipirkau IKEA. Išleidau labai daug pinigų įvairiems indeliams, bet patikėkit, kai susiduri su tokia bjaurastim, jau niekas nebesvarbu.

Mano PRIEŠ ir PO atrodė daugmaž taip:

Prieš tvarkymąsi. Daug pakuočių, pamiršti ką turi, ko ne, sunku kažką surast
PO tvarkymosi. Viskas supilstyta sandariai, sužymėta. Patogu ir gerai matoma.

Taip pat nepamirškite apžiūrėti visų ertmių virtuvėje: už spintelių, už šaldytuvo, po spintelėmis ir panašiai. Kandys gali slėptis bet kur.

Jeigu perkeliat produktus..

Jeigu nuspręsite, jog ir Jūs norite birius produktus perkelti į indelius, sveikinu! Puikus pasirinkimas 🙂 Tik nepamirškite dviejų itin svarbių dalykų:

 1. Užsirašykite, koks tai produktas. Bus žymiai patogiau, plius vėliau galit tikrai nebeprisiminti ką į tą indelį pylėte. Kuo daugiau informacijos, tuo jums patiems bus geriau 🙂
 2. Pažymėkite produkto galiojimo datą. Geriausia ant atskiro lipduko, tam kad iš naujo įpylus tą patį produktą į indą, nereikėtų gadinti pagrindinės etiketės keičiant tik galiojimo datą. Galiojimo data labai svarbu tam, kad neapsinuodintumėme pasenusiu produktu. Taip pat pasenę produktai yra puiki terpė veistis nepageidaujamiems svečiams, taip pat ir toms pačioms kandims.

Kas man nepadėjo?

Norėdama atsikratyti kandimis iš pat pradžių išbandžiau begalę įvairiausių rekomendacijų, atrastų internete. Nepadėjo nei levandos, nei lauro lapai, nei kitos stebuklingos žolelės ar milteliai. Pirktiniai levandų rutuliukai atbaidyti kandims taip pat nepadėjo.

Minties išpurkšti namus nuo vabzdžių taip pat atsisakėme, nes auginame šunį, kurio sveikata itin rūpinamės. Be to, toks metodas nepadėtų, kadangi dalis kandžių įsitaisiusios į produktų pakuotes, tad jas bet kokiu atveju reikėtų peržiūrėti.

Rekomenduoju

Juokas juokais, bet rekomenduoju ir jums išmokinti savo šunį ar katiną kartu gaudyti kandis 😀 Mūsų Gufis bent laikinai turėjo kažkokį užsiėmimą, ir mažiau laiko praleisdavo ant sofos.

Jeigu šiek tiek rimčiau, tai mums labai pasiteisino lipdukai maistinėms kandims gaudyti. Jie jas tiesiog priviliodavo, ir jos prie jų prilipdavo, negalėdamos išsilaisvinti. Šių lipdukų priklijavome visose spintelėse, kurioje buvo maisto. Išties pirkinys labai pasiteisino, atviliodavo jas iš visų slėptuvių ir sėkmingai ”pagaudavo” jas už mus. Lipdukų galite rasti įvairiose parduotuvėse, įskaitant didžiuosius prekybos centrus.

Kaip neparsinešti kandžių į namus?

Čia jau šiek tiek sudėtingiau, ypač perkant internetu. Bet kokiu atveju, prieš perkant arba dedant produktą į spintelę, kuo kruopščiau apžiūrėkite pakuotę. Jeigu matote kažką įtartino, atidžiai peržiūrėkite pirkinį arba jį tiesiog išmeskite, bus mažiau nuostolio.

Na ir pabaigai…

Jeigu kovojate su kandimis, linkiu didžiausios sėkmės! Nėra nieko, ko kantrybė ir užsispyrimas nenugalėtų 🙂

Na o jeigu šios nelaimės neturite, su tuo labai Jus sveikinu, ir linkiu neturėti. Bet būkit itin atidūs, kruopščiai apžiūrėkite ką perkate ir būtinai meskite sugedusius produktus tiesiai į šiukšlių dėžę!

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

2 Comments

 1. Iš savo karčios padėties žinau, kad tai yra vieninteliai veiksmingi patarimai kovojant su maistunėmis kandimis. Pavargusi kovoti su tais parazitais, išmečiau absoliučiai vusas kruopas, seklas, miltus ir net arbatas. Po to dezinfekcija ir gerų indelių pirkimas. Kitaip nesibaigianti kova su nalūnais!

   
  • Būtent 🙂 Kiti dar vos nusipirkę kruopas jas deda į šaldiklį, jog užšaltų galimi kandžių kiaušinėliai, bet šito neteko bandyt.

    

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *