Lengvesnei restoranų ir kavinių paieškai – meniu.lt portalas

Tikriausiai ne man vienai dažnai kyla klausimas, kur galima tikrai skaniai pavalgyt arba rast pačią skaniausią picą, burgerį, lengvas sveikas salotas ar kitą mėgstamą patiekalą.

Kadangi tik prieš pusmetį persikrausčiau iš Londono į Vilnių (anksčiau gyvenau Kaune), Vilniuje ne tik kad nepažinojau nieko, bet ir nežinojau nei vienos vietos, kur galėčiau skaniai pavalgyti. Iš pradžių eidavau į tas vietas, į kurias eidavau seniau, t.y. prieš 4 metus: Gan Bei city, Čili pica, Express pizza ir panašias populiarias vietas. Mano didžiam nusivylimui, nei viena tų vietų nebepateisino mano lūkesčių. Ir nežinau, ar suprastėjo kokybė, ar tiesiog viską prisimenu geriau, nei buvo iš tiesų. Vietų pavalgyt teko ieškot iš naujo. O kaip jų ieškot naujame mieste, kuriame dar neturi draugų bei pažįstamų, kurie galėtų kažką rekomenduot? Taigi, kaip ir dauguma, pradėjau ieškot informacijos internete. Benaršydama stabtelėjau ties meniu.lt portalu, kurį kartais naudodavau savo studentavimo laikais.

Meniu.lt yra tarsi restoranų gidas, kur visas maitinimo įstaigas gali rasti vienoje vietoje. Akį patraukė paieškos pagal konkrečią vietą bei virtuvės tipą galimybė: nusprendus praleisti laiką mieste, lengva išsirinkti vietą susitikimui su draugais.

Paieškos sistema yra labai patogi ir paprasta naudoti. Suvedame miestą, įstaigos tipą (rinkausi picerijas) bei virtuvę (rinkausi italų), ir visus rezultatus matome žemėlapyje. Ant kiekvieno raudono žymeklio aiškiai parodyta, kiek tos paslaugos tiekėjų galime rasti konkrečioje vietoje. Nors ir paieška yra patogi naudoti, man norėtųsi miestą pasirinkti iš išskleidžiamo meniu, kuriame pati turėčiau galimybę įvesti miesto pavadinimą, o ne rinktis iš ilgo sąrašo. Toks minimalus pokytis pagyvintų patį puslapį, ir būtų patrauklesnis išrankiai akiai.

Po žemėlapį naviguojame naudodami +/- ženklus, esančius kairiajame žemėlapio kampe. Naudodama pliuso ženklą padidinu mane dominančią vietą, ir joje atsiranda visi galimi picerijų variantai. Tarkime, susitariau su drauge susitikti Gedimino prospekte, ir mes norime suvalgyti skanią itališką picą. Paieška surado dvi vietas atitinkančias mano pageidavimus. Kadangi nei viena iš jų dar neturi įvertinimų, pasirinkau tą, apie kurią esu girdėjusi gerų atsiliepimų iš draugų. Laimėtojas- Don Simon picos namai.

Šiek tiek apie patį žemėlapį. Kadangi aš esu be galo išsiblaškius ir neretai būna gan sunku orientuotis po miestą, galimybė ”rodyti žemėlapyje” yra tiesiog nereali! Iškart žemėlapyje, savo telefone, matau, kur man reikia eiti. Su šiuolaikinėm technologijom net labiausiai išsiblaškiusiems viskas yra įmanoma 🙂

Kad nenueitumėme į neaiškią įstaigą, kur galimai laukia nelabai malonus aptarnavimas arba gero įspūdžio nepaliksiantis maistas, visada siūlau paskaityti atsiliepimus apie konkrečią Jus dominančią įstaigą. Juk geros emocijos yra svarbiausia, ir mes tikrai nenorime sugadintos nuotaikos. Iškart po žemėlapiu matome visas picerijas, o šalia jų yra įvertinimai. Būtent pagal juos visada sprendžiu, eiti į tą vietą ar ne.

Išsirinkus ir paspaudus ant restorano, atsidaro jo pilnas profilis. Profilyje galima matyti ar restorano kontaktinę informaciją, ar jis teikia maistą į namus, turi staliukų rezervacijos – banketų užklausų modulius. (Mygtukai, kurių spalva žalia, raudona yra aktyvūs, pilka spalva – neaktyvūs). Taip pat yra aprašymas, iš kurio suprasime, ar ta vieta mus domina, ar visgi reikia paieškoti kitos vietos.

Ne tik man, bet greičiausiai ir daugumai mūsų, nuotraukos yra labai svarbios. Čia dalinamasi maisto, interjero detalių ir logotipų nuotraukomis, o kai kurie restoranai dalinasi ir intro filmukais. Pačioje apačioje- lankytojų atsiliepimai. Jie yra itin svarbūs, nes mes dažniausiai pasitikime žmonių, nesusijusių su tam tikru verslu, nuomone.

Portalas suteikia galimybę filtruoti restoranus pagal populiarumą ir gerumą (kokybę). Tarkim, turiu svarbų pasimatymą, ir kad netektų nusivilti, noriu pietauti tik 5 balais įvertintame restorane. Taip pat kiekvienas svetainės lankytojas gali per savo Facebook paskyrą prisijungti prie portalo. Prisijungus lankytojas turi savo profilį, kuriame gali: pamatyti savo pasižymėtų/mėgstamų restoranų sąrašą; pamatyti savo staliukų rezervacijos istoriją; matyti visus savo paliktus restoranų įvertinimus/atsiliepimus. Jeigu dažnai lankotės restoranuose, būtinai išmėginkite šią galimybę.

Ieškantiems renginių arba akcijų, Meniu.lt portalas yra tikra pagalba. Nebūčiau visai netikėtai pamačius, nebūčiau žinojus apie tokį dalyką, kaip austrių turgus! Jeigu paiešką filtruosite pagal renginius, rasite įvairių pasiūlymų. Kadangi aš pavalgyt mėgstu ramiai, asmeniškai manęs renginiai restoranuose nedomina. Bet 2 gėrimai už 1 kainą? Yes, please!

Pradėjusi naudotis Meniu.lt vis dažniau, atradau ne tik šaunių vietų pavalgyti, bet ir pradėjau daugiau skaityti apie restoranų gyvenimą, renginius, ir sekti gastronomijos naujienas. Neseniai vyko Baltijos virtuvės pristatymas su Latvijos ir Lietuvos šefais, taip pat startavo naujas projektas ”30 geriausių restoranų”. Food blogeris turi būti vaikščiojantis informacijos apie maistą šaltinis!

Čia taip pat rasite restoranų apžvalgų, receptų, aktualijų apie sveiką gyvenseną ir vegetarizmą, patarimų, kur geriausia pietauti mieste ir pan. Interviu su žymiais žmonėmis, tais, kurie tiesiog yra maisto gerbėjai.  Restoranų mylėtojai ras restoranų ir juose vykusių renginių apžvalgų, o maisto entuziastai – tendencijų, kvietimų į įvairiausius su maistu susijusius renginius, įvairių straipsnių. Dominančias temas galite rasti pagal kategorijas, viskas pateikta labai aiškiai ir suprantamai. Man, savaime suprantama, įdomiausi receptai, tad visada apžiūriu, kas ir ką skanaus sukūrė 🙂

Nors ir su Vilniumi jau pakankamai gerai susipažinau, naujų vietų pavalgyti ar tiesiog gerai laikui praleisti tebeieškau. Meniu.lt man labai padeda, labiausiai dėl patogumo naudoti, žemėlapių ir plačios informacijos apie kiekvieną vietą. Norėtųsi šiek tiek daugiau aktyvumo iš lankytojų, t.y. kad visi paliktų atsiliepimus ir įvertinimus po kiekviena įstaiga. Be to, taip visi žmonės, palikdami atsiliepimus, žengia socialiai atsakingą žingsnį. Atsiliepimai – signalas restoranams tobulėti. Kuo daugiau atsiliepimų, tuo paprasčiau išsirinkti, kur verta praleisti laiką, o kur ne.

Ne visi restoranai turi pridėtus logotipus, o tas vizualiai, bent jau man, labai svarbu. Norėtųsi šiek tiek daugiau aktyvumo iš pačių restoranų pusės. Ne visi restoranai pateikia apie save informaciją, nerodo kokias paslaugas teikia: staliukų rezervacija, banketų (švenčių) užklausos, maistas į namus. Juk kuo daugiau informacijos bus pateikiama, tuo didesnis šansas būti pastebėtiems mūsų, lankytojų.

Šiam portalui dedu didelį pliusą, ir visiems rekomenduoju išbandyt. Jo dėka atradau vaflių barą, į kurį eisiu tol, kol pagaliau nusipirksiu vaflinę! Na o Jus visus kviečiu būti socialiai atsakingais ir nepamiršti palikti savo komentarų bei atsiliepimų apie kiekvieną maisto įstaigą- taip padėsime vieni kitiems.

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *