Grilyje kepta vištiena su bulgur kruopomis

Vištiena su bulgur kruopomis

Šį kartą receptas ne mano, ir ne mano rankomis gamintas. Tačiau visą procesą prižiūrėjau, atidžiai viską užsirašinėjau ir, žinoma, fotografavau! Taigi pristatau bendrą projektą su mano nauju atradimu, turkiškuoju MEZE restoranu. Ir kodėl aš apie jį nieko nežinojau anksčiau?! Čia jau lankausi nebe pirmą kartą, geriu fantastišką turkišką arbatą ir mėgaujuosi kitokiu maistu. Dieną čia galima mėgautis dienos pietumis, na o vakare- puikiu a la carte meniu. Restoranas įsikūręs Vilniuje, Ogmios mieste, kartu su Eastanbul parduotuve, apie kurią dar šiek tiek pakalbėsiu apačioje.

Taigi, pristatau šauniosiomis šefo Emre Demirer rankomis pagamintą rodos visiškai paprastą patiekalą, kuris, patikėkit manim, buvo nepaprastas. Ingredientai kasdieniniai, bet pati gal ir nebūčiau pagalvojus apie tokias fantastiškas kombinacijas. Bulguras buvo geriausias valgytas gyvenime, o vištiena tiesiog tobula. Ir kas svarbiausia- viską labai lengvai galime pasigaminti namuose!

Ingredientai

Bulgurui:

  • 3 bulgur kruopų stiklinės (5-6 žmonėm);
  • 1 pomidoras;
  • 1 žalioji paprika;
  • 1/2 baltojo svogūno;
  • 2 v. š. alyvuogių aliejaus;
  • 1 v. š. pomidorų pastos;
  • 1/4 a. š. juodųjų pipirų;
  • 1/2 a. š. druskos.

Vištienai:

  • 1 vištienos krūtinėlė (4 žmonėm);
  • 3 v. š. pieno;
  • 1/4 a. š. saldžiosios paprikos;
  • 1/4 a. š. druskos;
  • 1/4 a. š. pipirų;
  • 2 v. š. alyvuogių aliejaus.

Padažui:

  • 2 stiklinės pieno;
  • 1 v. š. kukurūzų krakmolo;
  • 150 g. fermentinio sūrio;
  • Žiupsnis raudonėlio.

Pieną + krakmolą galima keisti į grietinėlę.

Garnyrui:

  • Pomidoras;
  • Žalioji paprika;
  • Raudonoji paprika.

Gaminimo eiga

  1. Ruošiame bulgurą. Įkaitintame aliejuje apkepiname smulkiai pjaustytą svogūną. Suberiame mažais kubeliais pjaustytą žaliąją papriką, išmaišome medine mentele. Suberiame kubeliais pjaustytą pomidorą be odelės, vėl išmaišome. Suberiame neplautą bulgurą, išmaišome. Įdedame pomidorų pastą, vėl išmaišome. Suberiame druską su pipirais, išmaišome ir užpilame karštu vandeniu (3 stiklinėm bulguro reikia 4 stiklinių vandens), uždengiame puodą.
  2. Bulgurą verdame 5-7 minutes neatidengdami dangčio. Išvirus nukeliame nuo ugnies, nuimame dangtį, ant puodo užtiesiame rankšluostį ir uždengiame dangčiu. Leidžiame likusiam vandeniui susigerti, laikome apie 5 minutes.
  3. Sumaišome marinato ingredientus. Vištienos krūtinėlę supjaustome į 4 filė gabalėlius, kuriuos vėliau merkiame į marinatą iš abiejų pusių, ir dedame kepti į grilio keptuvę. Kepame iš ablejų pusių, iš viso apie 10-12 minučių. Kepdami apverčiame keletą kartų.
  4. Į pieną įmaišome krakmolą ir viską išplakame. Pilame į keptuvę ir leidžiame užvirti. Padažo kiekiui sumažėjus, suberiame tarkuotą sūrį, raaudonėlį, ir maišydami laukiame, kol padažas sutirštės. Nukeliame nuo ugnies.
  5. Paprikas supjaustome juostelėmis, pomidorą be odelės perpjauname pusiau. Viską dedame į grilio keptuvę ir lengvai apkepiname, iš viso apie 3 minutes.
  6. Viską gražiai išdėliojame į didelę lėkštę, vištieną apipilame padažu.

Grilyje kepta vištiena su bulguru

Šį patiekalą kiekvienas lengvai galime pasigaminti savo virtuvėse. Rodos, tiesiog vištiena, bet čia buvo NET vištiena! Viskas derėjo tarpusavyje, o dabar žinosiu, kaip skaniai paruošti bulgurą ir jį valgysiu tikrai dažniau.

Aušra Trilupaitė Skaniai sveikai MEZE restoranas

Popietė buvo tikrai šauni. Ne tik smagiai praleidau laiką, išmėginau mūsų patiekalą, bet dar ir išmokau įvairių virtuvės triukų. Gal kada nors ir išmoksiu taip greitai pjaustyti svogūną, kaip tai daro Emre? Kas žino 🙂

O aš nebūčiau aš, jei nesugalvočiau skaniai pavalgyt. Paprika įdaryta bulvėmis? Žinoma, kad ragaujame! Planavusi tik paragauti, net nepajaučiau, kaip greitai viskas tiesiog išnyko. Įdomiausia, jog Turkijoje nesu buvusi (gėda, juk tai pagrindinė lietuvio kelionių kryptis), tad turkiški patiekalai man dar naujiena. Arbatos net nežinau kiek išgėriau. Lyg ir paprasta, juoda, bet ji čia ypatinga. Gal dėl specialaus arbatos paruošimo metodo? Ji tikrai nėra tiesiog užplikoma 🙂

Turkiška arbata

O kavos gėrimas čia tikras ritualas. Ne tik kava patiekiama itin puošniai, bet ir ji gaminama specialiu metodu, kurio dėka gaunama tobula puta. Man be galo pasisekė, nes ji taip ir nesibaigė. Išgėrusi dar ir ateitį iš tirščių išsibūriau, na bet kas manęs laukia, kol kas telieka paslaptimi. Bet bus labai gerai!

Turkiška kava

Prekes turkiškiems patiekalams arba tiesiog nepakartojamų prieskonių įsigyti galite čia pat esančioje Eastanbul parduotuvėje. Net su pardavėja diskutavom, kad čia prieskoniai turi visiškai kitokį skonį. Pasinaudojusi rekomendacija išbandžiau raudonėlį, ir niekaip nenustoju juo visiems girtis. Jei raudonėlis toks nerealus, tai ką kalbėt apie kitus prieskonius? Jų čia galybė.

Eastanbul turkiški prieskoniai

Dar vienas įdomus faktas apie lęšius. Ar žinojote, kad pilna lęšio kruopa yra daug vertingesnė už puselėmis skeltas? Jos laikomos kokybiškesnėmis, pirmos klasės, todėl ir yra brangesnės už puselėmis padalintas. Niekad apie tai nepagalvojau. Taip pat, kuo spalva ryškesnė (pvz. raudonųjų lęšių), tuo jie geresni. Čia yra ir labai ryškių, mažų, pilnagrūdžių lęšių!

Iki pasimatymo MEZE restorane, ir..

Skanaus!

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *