Rikotos virtinukai su šalavijų sviestu

Rikotos virtinukai su šalavijų sviestu

Pamačiau puikią idėją per Jamie Oliver laidą, susirašiau daugmaž ką naudojo. O tada po kelių mėnesių bandžiau atgamint tai, ką mačiau. Gavosi kiek kitaip, pas juos matyt ir rikota kitokia: pirmas bandymas iširo, nors buvo labai skanu, o antrasis jau pradžiugino!

Tai va. Nėra tas darbas toks lengvas. Daug bandymų, klaidų, jų taisymo, iki tol kol gauni tokį kadrą. Net nekalbu apie pasiruošimą fotografavimui, fotografavimą, retušavimą… Bet viską atperka va tokie rezultatai🤤 Po fotosesijos viskas buvo suvalgyta!

Ingredientai

Virtinukams:

  • 250 g. rikotos sūrio;
  • 100 g. parmezano sūrio;
  • 4 v.š. manų kruopų.
  • 1/2 a.š. tarkuotos citrinos žievelės;
  • Žiupsnio druskos;
  • Žiupsnio muskato.

Padažui: Sviesto, šalavijų, pipirų.

Apvoliojimui: manų kruopų.

Gaminimo eiga

  1. Rikotą sumaišome su tarkuotu parmezanu, druska ir muskatu. Įmaišome manų kruopas.
  2. Drėgnomis rankomis formuojame nedidelius rutuliukus, juos apvoliojame manų kruopose ir ~3 minutes apverdame užvirusiame vandenyje.
  3. Keptuvėje įkaitiname sviestą, sudedame rikotos rutuliukus ir vartydami kepiname keletą minučių, kol gražiai parus. Į kepimo pabaigą sudedame šalavijų lapelius, beriame šiek tiek druskos. Patiekiame su šalavijų sviestu ir tarkuotu parmezanu.

Receptas išties vertas dėmesio, skonis labai geras. Vizualui virtinukus apkepiau aliejuje kiek ilgiau, nei reikėtų, bet gaminant pagal mano nuorodytą receptą jie bus minkštesni ir puresni, ne tokie geltoni 🙂 Buvo iškeltas klausimas, ar jie tikrai tokie riebūs, tai tiktai ne, tiesiog vardan nuotraukos panaudojau šiek tiek lydyto sviesto papildomai 🙂

Skanaus!

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *