Desertas su avių pieno jogurtu

Avių pieno jogurtas – mano naujasis atradimas 🙂 Be galo, be krašto mėgstu jogurtus. Valgau tik graikišką, ir jį gardinu įvairiomis uogomis, natūraliu saldikliu: sirupu, medumi. Mėgaujuosi juo pusryčiams su granola, vaisiais. Deja, netoleruoju karvės pieno produktų, iškart išberia veido odą. Dėl to jogurtu mėgaujuosi pakankamai retai.

Pilnas puodas parduotuvėlėje, apie kurią kalbėjau anksčiau, buvau supažindinta su avių pieno jogurtu. Buvau kritiška, nes avis man asociavosi su specifiniu skoniu, kuris man nepatinka. Visada vengdavau bet ko, kas susiję su avimis: tiek sūrių, tiek mėsos. Visgi išdrįsau paragaut ir, mano nuostabai, jogurto skonis buvo fantastiškas. Paragavau dar kartą. Jis riebus, tirštas, neturi specifinio skonio, kaip, pavyzdžiui, avių pieno sūris. O kas svarbiausia, jis tinka netoleruojantiems laktozės ir alergiškiems žmonėms. Ir tiesa, valgiau šį jogurtą namuose, ir jokio bėrimo nepastebėjau. O valgiau tikrai daug! Tad jei mėgstat jogurtą, bet esat alergiški laktozei, drąsiai mėginkit šį jogurtą – jis nuostabus!

Su šiuo avių pieno jogurtu pagaminau lengvą desertą smaližiams. Jogurtą naudokit ir padažuose, ir patiekaluose vietoj grietinės. Skoniu jis skiriasi nuo karvės pieno jogurto, bet bent jau man jis yra žymiai skanesnis. Pabandžiau, įsimylėjau, ir pirksiu dar tikrai ne kartą.

Ingredientai

  • Datulės be kauliukų;
  • Avių pieno jogurtas;
  • Bananai;
  • Mango vaisius;
  • Braškės;
  • Burnočio sėklos;
  • Juodasis šokoladas.

Gaminimo eiga

  1. Į dubenėlius įdedu po saują nuplautų datulių be kauliukų. Ant viršaus dedu pjaustyto banano ir braškių. Viską aplieju avių pieno jogurtu. Puošiu braškėmis, mango griežinėliais, burnočio sėklomis, šokoladu.

Datulės ir bananai turėtų suteikti pakankamai saldumo. Jeigu visgi saldumo trūksta, įpilame šiek tiek klevų sirupo arba medaus. Aš saldiklio šiuo atveju nedėjau.

Dubenėlius galit komponuoti kaip tik norite: keiskite vaisius, dėkite kitokių džiovintų uogų. Visada dedu tai, ką tuo metu turiu po ranka. Toks desertas, iš sveikų ingredientų, visada numalšina mano saldumo norą 🙂

Pilnas puodas krautuvėlę rasite Uptown Bazaar turguje Vilniuje. Išmėginkit šį jogurtą <3

Skanaus!

Aušra

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*