Avinžirnių salotos su morkomis ir krapais

Avinžirnių ir morkų salotos su krapais

Avinžirnių salotas reikia mokėti paruošti. Tikrai labai ilgai su jais negalėjau susidraugauti, nes šios kruopos itin sočios, gan sausos. Po ilgų eksperimentų supratau, kad jas geriausia maišyti su šviežiomis daržovėmis, ir nepagailėti padažo, kad nesijaustų to avinžirnių sausumo.

Man labai patiko šis jų derinys su morkomis ir žalumynais. Nepagailėjau krapų, ir tai buvo genialus sprendimas! Jie čia labai derėjo. Taip pat, visur kur įmanoma dedu lengvai pakepintas sėklas: jų aromatas bet kokias salotas gerokai pagyvina.

Jeigu stengiatės suvartoti daugiau daržovių, šios salotos bus geras startas ir puikus pagalbininkas.

Iš nurodyto kiekio gausite geras 4 porcijas.

Ingredientai

  • 240 g virtų avinžirnių;
  • 1 morka;
  • 1 saliero stiebas;
  • 1/3 puodelio laiškinių svogūnų, smulkintų;
  • 2 v.š. smulkintų krapų;
  • 1/3 puodelio moliūgų sėklų;
  • 2 v.š. sezamo sėklų;
  • 30 ml alyvuogių aliejaus;
  • 1 v.š. baltojo vyno acto;
  • 1 skiltelė česnako;
  • Druskos;
  • Juodųjų pipirų.

Gaminimo eiga

  1. Į dubenį dedame virtus avinžirnius (jei naudojame konservuotus, juos perplauname po šaltu vandeniu). Beriame tarkuotą morką, smulkiai supjaustytą saliero stiebą, smulkintus laiškinius svogūnus, krapus.
  2. Moliūgų sėklas pakepiname sausoje keptuvėje kol jie pradės sproginėti ir paskleis savo aromatą. Atvėsiname ir suberiame į salotas. Kartu suberiame ir sezamo sėklas.
  3. Padažui sumaišome alyvuogių aliejų su baltojo vyno actu, įspaudžiame česnaką ir berame druskos bei pipirų. Gerai išmaišome, ir paruoštu padažu apšlakstome salotas. Išmaišome.
  4. Paragaujame, pareguliuojame prieskonius pagal savo skonį.

Spalvinga ir žavu, vizualas tikiu kad kviečia valgyti ne vieną 🙂 Padažui leiskime šiek tiek pagyventi salotose, kad avinžirniai jo įsigertų, o morkos lengvai pasimarinuotų. Salotos skanios ir sekančią dieną, likutį laikome šaldytuve, sandarioje dėžutėje.

Šiuo receptu oficialiai užbaigiu ”Augalinį Sausį”, bet dar tikrai ne pabaiga, nes augalinį maistą valgyti gera! Savo Instagrame pasakojau kaip keitėsi savijauta visą savaitę valgant labai daug daržovių, o kitą savaitę grįžus prie padrikos mitybos, kurioje daržovių buvo tikrai nedaug. Ir spėkit ką? Ogi valgant daržoves jaučiausi energinga ir lengva, o nustojus tai daryti grįžo apatiškumas ir nuovargis, energijos stoka. Todėl nusprendžiau vėl susiimti ir paskelbiau sau iššūkį: visą savaitę su Jumis dalinsiuosi sveikų, spalvingų salotų receptais! Motyvacija man nepamesti kelio, o Jums idėjos ir skanūs receptai 🙂

O kad augalinė mityba būtų ne tik lengva bei skani, bet ir nenuskausmintų mūsų kišenių, primenu kad itin platų augalinių produktų asortimentą rasite visose Lidl Lietuva parduotuvėse. Pasidairykime ne tik į šviežių daržovių ir vaisių skyrių, bet ir riešutų/sėklų, konservuotų produktų, augalinių gėrimų (pieno pakaitalų), šaldytų daržovių. Alesto riešutus mūsų šeima jau seniai pamėgusi dėl puikaus kainos ir kokybės santykio, jais ne tik užkandžiaujame, bet ir dažnai juos naudoju savo patiekaluose.

Ne visada yra laiko virti avinžirniams, tad tais atvejais naudoju jau išvirtus Freshona avinžirnius iš skardinės. Puikus skonis, džiaugiuosi greitai pagaminamu patiekalu ir tuo, jog turiu galimybę gaminti namuose, o ne užsisakinėti maistą į namus!

Šaldytas šparagines pupeles iškepiau orkaitėje ir panaudojau kitoms puikioms šiltoms salotoms. Tiesą sakant vegane greičiausiai nebūsiu, bet man labai patiko tokios ”iškrovos” dienos be mėsos, su lengvu, augaliniu maistu. Pastebėjau, jog tomis dienomis, kai maitindavausi veganiškai, jaučiausi darbingesnė ir produktyvesnė nei įprastai.

Reklama sukurta bendradarbiaujant su Lidl Lietuva.

Skanaus!

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

One Comment

  1. Tobulos!! Ypač man, kuriai sunku įtraukti avinžirnius į mitybą. Rekomenduoju 🙂

     

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *