Užkandžiai vaikams keliaujant į gamtą

Užkandžiai vaikams keliaujant į gamtą

Keliaujant į gamtą (parką, pajūrį ar tiesiog pasivaikščiojimui) visada pravartu turėti užkandžių. Juk greičiausiai išgirsime “Mama, noriu valgyt“, “mama, noriu gert“ ir visus kitus noriu, o kur nusipirkti užkandžių šalia gali ir nebūti.

Ta proga paruošiau pirmas tris idėjas, ką galima greitai pasiruošti greitam ir sveikam užkandžiui. Vaikams nuo pačių mažiausių iki didžiausių, tinka ir suaugusiems 🙂

1 idėja: vaisių ir uogų vėrinukai

Veriam viską, ką turim! Užkandis patogus paimti, atrodo žaismingai, bus sunkiau išsiterlioti pirštus 🙂 Tiks tiek jau kietą maistą ragaujantiems kūdikiams, tiek dideliems vaikams.

Naudojau braškes, šilauoges ir ekologiškus obuolius. Geriausia naudoti tuos vaisius ir uogas, kurie yra atsparesni šilumai ir taip greitai nesutęžta.

2 idėja: suvertas sumuštinis

Čia pasitelkit fantaziją ir verkit viską, ką turite šaldytuve ir ką dažniausiai valgote. Tinka duona, daržovės, sūriai, mėsytės, užtepėlės ir pan. Tiks jau valgantiems vaikams, vartojantiems pieno produktus ir druską.

Naudojau becukrę ruginę duoną, ją sutepiau tepamu sūreliu. Kartu vėriau pomidorą, agurką ir karvės bei ožkų pieno sūrį.

3 idėja: Humusas su grissini sūrio lazdelėmis

Puikus užkandis, tiksiantis visai šeimai! Jame yra druskos, tad tiks ją jau naudojantiems vaikams.

Jeigu nenorite naudoti duonos lazdelių, jas keiskite morkytėmis, salierų lazdelėmis. Šalia dedu pomidorus- jie visada pagyvina skonį ir yra puikus užkandis.

Grissini lazdelių galite rasti visur, aš savąsias pirkau MonAmi kepyklėlėje. Vietoje jų galite tiesiog supjaustyti savo mėgiamą duoną pailgomis juostelėmis.

Humusą sumalame maisto smulkintuvu iš virtų avinžirnių, sezamų pastos, česnakų, kumino, druskos, alyvuogių aliejaus, citrinų sulčių. Viską dedu iš akies. Sau galite įsidėti ir čili, daugiau druskos, o vaikams pasiderinkite pagal tai, kaip jie įpratę valgyti.

Kokius užkandžius jūs ruošiate keliaujant į parką? 🙂

Skanaus!

Aušra

 
Pasidalinkite receptu

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *