Sveikas vegetariškas sumuštinis su avokadu ir humusu

Sumuštinis su avokadu

Sumuštiniai su avokadu yra jėga. Tai sveiki, greiti ir sotūs pusryčiai, o pasirinkus sveikus ir mums naudingus ingredientus dar ir padarysime didžiulę paslaugą savo kūnui, kuris mums už tai vėliau padėkos!

Turit problemų renkantis avokadus? Leiskit jums padėti! Visada vadovaujuosi keliomis pagrindinėmis taisyklėmis:

 1. Avokadas turi vizualiai gerai atrodyti, neturėti neaiškių įdubimų.
 2. Lengvai paspaudus vaisių jaučiasi, jog jis minkštas? Puiku, bus prinokęs. Jei vaisius pernelyg minkštas, gali būti pernokęs, na o jei kietas- nesunokęs 🙂 Tokius ne visada pavyksta sunokinti.
 3. Avokado kotelis neturėtų būti rudas (rodo vaisiaus pernokimą) arba žalias (rodo nesunokimą). Geltonas- geras ženklas, avokadas turėtų būti pasiruošęs keliauti tiesiai į lėkštę! Tiesa, parduotuvėje lupinėti avokado kotelius būtų švelniai tariant netaktiška, tad rekomenduočiau naudotis pirmais dviem metodais.

Avokado išsirinkimas vis dar atrodo sunkus darbas? Manęs niekada nenuvilia avokadai, pirkti Lidl Lietuva parduotuvėse. Juos ten perku metų metus, tiek didžiuosius, parduodamus vienetais, tiek mažuosius, supakuotus po kelis. Visada pasiseka: vaisius galima valgyti iš karto, na o jei pasitaiko koks kietesnis, greitai sunokinu. Supuvusių čia niekada neteko rasti, kas anksčiau perkant kitur būdavo dažna problema.

Na o kai jau turit tobulą avokadą, susiraskit geros ruginės duonos be cukraus, ir keliaukit gaminti mano firminį avo-sumuštinį 🙂

Ingredientai

 • Juoda ruginė duona be cukraus;
 • Humusas;
 • Gražgarstė;
 • Avokadas;
 • Citrinų sultys;
 • Druska;
 • Pipirai;
 • Fetos sūris;
 • Daigai.

Gaminimo eiga

 1. Ant duonos tepame humusą, dedame nuplautą gražgarstę. Ant viršaus- avokado rožę, kurią lengvai apšlakstome citrinų sultimis, kad avokadas neruduotų. Apiberiame druska ir pipirais.
 2. Puošiame daigais, fetos sūriu.

Įvairiausių metodų, kaip pasidaryti avokado rožę, galite rasti internete. Įdedu vieną pavyzdį: Avokado rožė.

Na o jeigu dar nebandėte pasigaminti humuso namuose, labai rekomenduoju! Turiu receptą, pagal kurį visada gaminu, jį rasite čia.

Nebijokit eksperimentuoti, drąsiai naudokite avokadus ne tik sumuštiniams, bet ir salotoms, pusryčiams su kiaušiniais, įvairiems desertams. Nepamirškit, jog avokadai naudingi ne tik sveikatai, bet ir grožiui.

Reklama sukurta bendradarbiaujant su Lidl Lietuva.

Skanaus!

Aušra

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*